Kontakt

Tenö Varv AB
Bogesund
Box 27
185 21  VAXHOLM

T: 08 – 128 78 400

info@tenovarv.se

 

Sjövägen

Position: 59 grader 23.3´N 18 grader 19.6´O

Från söder: Runda Karlsudd på Bogesundslandet och varvet syns i nordväst.

Från norr: Ta farleden mot Stockholm.
Ca 1 nm efter Vaxholm, vid Tenösund, syns varvet om styrbord.

 

Landvägen

Kör mot Vaxholm. Ta till höger direkt efter Statoil-macken. Fortsätt över Pålsundsbron (tågviktsbegränsad till 3.5 ton) och ta därefter första vägen till vänster, skyltat till Tenö Varv. Efter ca 300 m ta höger där vägen delar sig. Efter ytterligare 200 m är du framme.

Fordon med tågvikt överstigande 3,5 ton: Kör mot Vaxholm. Strax efter gulröd skylt ”Polackstorp” sväng höger mot Bogesund och följ vägen. Strax innan Pålsundsbron ta höger, skyltat Tenö Varv. Efter ca 300 m ta höger där vägen delar sig. Efter ytterligare 200 m är du framme.

Välkommen att kontakta oss

VD
Björn Andersson
bjorn.andersson@tenovarv.se
0414-287 97

Inköp
Emmelie Bernfalk
emmelie.bernfalk@tenovarv.se
08-128 784 12

Administration
Anna-Lena Svensson
anna-lena.svensson@tenovarv.se
08-128 784 10

Projektadministratör
Desirée Ålhed
desirée.alhed@tenovarv.se
08-128 784 11

Servicekoordinator
Urban Fridén
urban.fridén@tenovarv.se
08-128 784 02

Dokumentation Ledningssystem
Bengt Fryckstedt
bengt.fryckstedt@tenovarv.se
070-211 03 88

Projektledare
Daniel Fagerlund
daniel.fagerlund@tenovarv.se
08-128 784 22

Projektledare
Sebastian Wikström
sebastian.wikstrom@tenovarv.se
08-128 784 24

Projektledare
Richard Lundberg
richard.lundberg@tenovarv.se
08-128 784 21

Motor
Christoffer Hällström
christoffer.hallstrom@tenovarv.se
08-128 784 43

Försäljning av färg
Johnny Åsensjö
johnny.asensjo@tenovarv.se
08-128 784 13

El & Navigation
Petter Hallonen
petter.hallonen@tenovarv.se
08-128 784 30